Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000

Dekoder HD 5000

wkręcam się
04-01-2011 17:39

Witam icon_wink
Mam pytanie: czy w tym dekoderze można ustawiać czas aby dekoder sam się włączył/wyłączył?
wkręcam się
05-01-2011 10:48

Witam,

od niedawna mam dekoder HD5000 i same problemy.

Kiedy kupiłem dekoder i podłączyłem go do anteny (mam multiswitch w bloku), okazało się, że brak części programów, m.in. #4 - TVP2, #83 - TVP Info, #13,17-19 - kanały sportowe, #35-37 - kanały AXN, #32 - Cinemax2 i paru innych. Po prostu, mimo, że sygnał miałem na poziomie 100% siła, 75% jakość, na tych kanałach otrzymywałem błąd 'Brak sygnału z anteny. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera'!

Dodatkowo dekoder albo się wieszał, albo po dłuższej 'bezczynności' na jednym kanale (tj. kiedy oglądałem ten kanał przez ok. 40 minut, nie zmieniając nic na pilocie), po przełączeniu na cokolwiek, wszystkie kanały pokazywały błąd o braku sygnału z anteny! Musiałem resetować dekoder do ustawień fabrycznych, aby znowu mieć choć część kanałów!

Poszedłem do punktu sprzedaży CP. Tam stwierdzono, że dekoder odbiera wszystko - faktycznie, tam odbierało TVP2 i inne kanały. Przynajmniej mogłem tam zaktualizować oprogramowanie (w domu, mimo, że dekoder wykrywał nową wersję, nie był w stanie pobrać oprogramowania).

(W międzyczasie sprawdziłem też, że przewody i talerz w bloku działają.)

Aktualizacja dekodera pomogła, ale tylko częściowo, natomiast zaczęły się jeszcze dziwniejsze problemy.

Zaktualizowało się do wersji 1.12 (z 1.8) - pomogło na tyle, że nie wiesza mi się dekoder i nie muszę po dłuższej bezczynności resetować go do ustawień fabrycznych.

Niestety, kanałów, których mi brakowało (m.in. TVP2, TVPInfo, kilka sportowych, AXNy), brakuje nadal.

Wszedłem w ustawienia anteny - sygnał jest ok - 100% siła, 75% jakość. Zaciekawiła mnie opcja dekodera dotycząca zasilania LNB - ustawiona na TAK. Kiedy przestawiłem ją na opcję NIE - sygnał dalej był na poziomie 100 / 70, natomiast zdarzyła się rzecz przedziwna.

Otóż zaczęły mi wówczas odbierać kanały, które dotychczas nie odbierały, natomiast - ZNIKNĄŁ obraz z kanałów które miałem wcześniej! Pojawił się natomiast podobny błąd o braku sygnału, jak wcześniej na kanałach 4,13,16-19, itp, tj. "Brak sygnału z anteny. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera".

Na pomysł kombinowania z LNB wpadłem, kiedy przełączyłem telewizor na inny sygnał av, a po powrocie na HDMI2 przez chwilę mignął napis 'problem z LNB' czy 'spięcie LNB' (mignął szybko, więc nie pamiętam dokładnie, jaki był komunikat). Może powinienem sprawdzić inny kabel HDMI, niż ten dołączony do dekodera, lub też spróbować połączenia kablem z eurozłączem?
Awatar
bardzo ważna osoba
05-01-2011 11:59

Widać, że Twój dekoder nie dogaduje się z multiswichem
wkręcam się
08-01-2011 18:49

Od 3 tygodni posiadam dekoder HD 5000. Nie narzekam, odbiór wszystkich kanałów jest w porządku. Jest jednak jeden mankament . Mam telewizor Philips LCD HD Ready. Ma on 5 opcji przełączania wielkości ekranu. Po podłączeniu w/w dekodera funkcjonują tylko możliwości z pilota od dekodera Przełączanie pilotem od telewizora wogóle nie funkcjonuje. Pokazuje się tylko napis "szeroki ekran" i na tym koniec. Wygląda na to , że dekoder nie pozwala dojść do głosu funkcjom telewizora. A szkoda bo jest ich więcej (dekoder ma tylko 3 ). Czy można coś z tym fantem zrobić?
przyjaciel strony
08-01-2011 18:53

Raczej nie. U mnie działa i menu z tv i z dekodera, a mam HD5000.
Awatar
bywam tu czasem
08-01-2011 19:56

Ja mam ten dekoder od około 2 miesięcy i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, wszystko działa jak należy. Wszystkie funkcje TV jak i dekodera działają bez problemu. Jedyny minus to pomarańczowe menu.
przyjaciel strony
08-01-2011 21:30

no u mnie na początku przez pierwsze 3 -4 dni zawiesił się z 4-5 razy ale już wszystko śmiga jak potrzeba po za tym że musieli mi uprawnienia po nowym roku przesłać bo nie mogłem odbierać kanałów zadzwoniłem na infolinie i 5 minut po skończeniu rozmowy aktywowali hehe


a tak po za tym to HD5000 spoko sprzęcik mały i fajne menuicon_smile

jedyne co mogło by być lepiej to na wyświetlaczu oprócz numeru kanału mogło by być wyświetlana nazwa kanału a tak to to jak na razie extra.

Niech dadzą soft by można było nagrywać na zewnętrzny dysk usb bo jest port usb ale nie aktyny i będzie extra .
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
03-02-2011 13:51

Informacja z infolinii 1cpn1 :
- gniazdo Ethernet wykorzystane ma być w celu oglądania wybranych propozycji programowych z ipla (po uprzednim połączeniu z routerem 1cpn1),
- gniazdo USB ma natomiast umożliwić podłączenie do powyższego dekodera zewnętrznego dysku twardego.
Udostępnij ten temat